نظام وظیفه و خروج از کشور

Image ۵
آذر

نظام وظیفه و خروج از کشور

اطلاعات مهم در خصوص خروج مشمولین از کشور و اخذ گذرنامه

 

متقاضیان زیر 18 سال میتوانند بدون نیاز به پرداخت وثیقه برای اخذ گذرنامه اقدام کرده و تا 1 ماه پیش از تولد 18 سالگی از کشور خارج شده و طی بازه زمانی مشخص به کشور بازگردند. در صورتی که متقاضیان  بالای 18 سال باشند، لازم است مراحل ذکر شده در سایت را برای اخذ گذرنامه طی کنند :

1. ثبت نام در یکی از دانشگاه های ایران (پیام نور، غیرانتفاعی یا آزاد) و تکمیل مراحل ثبت نام و انتخاب واحد و پرداخت شهریه

2.مراجعه به وبسایت نظام وظیفه و تکمیل کردن فرم مربوط به اخذ گذرنامه.

در این مرحله پس از تکمیل فرم، از طریق سیستم وبسایت نظام وظیفه یک نامه به دانشگاه ارسال میشود. در صورتی که اطلاعات داوطلب در سایت صحیح باشد، دانشگاه مشخصات را تأیید کرده و از طریق سیستم به پلیس +10 ارسال می کند.

3.پس از ارسال مشخصات به پلیس +10،  مرحله دوم در سایت نظام وظیفه برای متقاضی فعال میشود که در این مرحله بایستی متقاضی یک حساب بانکی نزد بانک قوامین افتتاح کرده و مبلغ وثیقه 30 میلیون تومان به حساب مذکور واریز کند.

4.  مراجعه متقاضی به پلیس +10 برای طی مراحل درخواست گذرنامه و مشخص کردن بازه زمانی ورود و خروج به کشور.

 پس از این مرحله طی 1 الی 2 روز مبلغ وثیقه از حساب متقاضی کسر میشود و پس از اتمام بازه زمانی تعیین شده و بازگشت به کشور در صورت خروج،  با درخواست متقاضی مبلغ کسر شده به حساب بازمیگردد.

5.  ارسال پیامک ثبت درخواست گذرنامه به متقاضی از سوی پلیس +10

6.مراجعه متقاضی به ساختمان نظام وظیفه حدودا 2 هفته پس از ثبت درخواست و گرفتن کد رهگیری جهت تحویل گذرنامه.

7. مراجعه متقاضی به اداره پست و تحویل گرفتن گذرنامه با در دست داشتن کدرهگیری.

پی نوشت :

پس از اخذ گذرنامه در صورتی که متقاضی مجددا قصد خروج از کشور را داشته باشد، بایستی دوباره در سایت نظام وظیفه درخواست رفع ممنوع الخروجی را ثبت کند و بازه زمانی تا سقف 1 ماه برای خروج و ورود خود تعیین کند تا مجددا مبلغ وثیقه  از حساب مربوطه کسر و رفع ممنوع الخروجی برای فرد اعمال گردد.

 

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.