پذیرش دانشگاه های خصوصی ترکیه

Image ۷
دی

پذیرش دانشگاه های خصوصی ترکیه

دانشگاه های خصوصی ترکیه

ترکیه در سال های اخیر پیشرفت های چشمگیری در تمام زمینه های اقتصادی، توریستی و تحصیلی داشته است. دانشگاه های ترکیه از رتبه های علمی بالایی در جهان برخوردارند. حتی برخی از دانشگاه های مطرح آمریکا و اروپا در این کشور شعبه دارند.

دانشگاه های دولتی ترکیه برای ورود دانشجویان آزمون هایی را برگزار می کند و ملاک را نمره قبولی در این آزمون ها و همچنین مدل فرد در مقطع دیپلم قرار داده است. یکی از آزمون ها به زبان ترکی است و در سال تنها یک بار برگزار می شود. این آزمون، آزمون yos نام دارد. آزمون دیگر که زبان آن انگلیسی است و SAT نام دارد، در سال بین 4 الی 6 بار برگزار می شود.

برای افرادی که از کنکور ایران خسته شده اند و نمی خواهند در هیچ آزمون ورودی شرکت کنند، ما دانشگاه های بدون کنکور ترکیه را پیشنهاد می کنیم.

دانشگاه های خصوصی در ترکیه، شرایط اخذ پذیرش بسیار راحتی دارند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی این کشور نیازی به شرکت در هیچ آزمون ورودی نیست. مزیت دیگر تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکیه این است که به هیچ مدرک زبانی نیاز ندارید.

پروسه اخذ پذیرش بدین صورت است که شما تنها مدارک دیپلم خود را به دانشگاه ارائه می کنید. پذیرش بسیار راحت و طی زمان کوتاهی به شما داده می شود. اگر شما مدرک زبان داشته باشید، می توانید مستقیماً به کورس های اصلی راه پیدا کنید، اما اگر مدرک زبان نداشته باشید، خود دانشگاه یک دوره زبان برای شما پیش از کورس های اصلی برگزار می کند، طول دوره زبان بسته به سطح شما متفاوت است و ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه

داانشگاه های خصوصی از آنجایی که بدون مدرک زبان و آزمون ورودی پذیرش می کنند، شهریه ای بالاتر از دانشگاه های دولتی می گیرند. شهریه دانشگاه های خصوصی در ترکیه بسته به رشته و همچنین دانشگاه متفاوت است.

برای اطلاع دقیق از هزینه هر رشته و دانشگاه می توانید به وب سایت دانشگاه ها مراجعه کنید و یا با موسسه ما تماس بگیرید.

یکی از مزایای تحصیل در دانشگاه های خصوصی در ترکیه دریافت فاند های خوب است. دانشگاه های خصوصی ترکیه تقریباً تا 5% به همه تخفیف شهریه می دهند. جدای از این تخفیف، شما با توجه به رزومه خود، که شامل معدل خوب و مدرک زبان می شود، می توانید حتی تا 50 الی 75 درصد بورسیه دریافت کنید.

دانشگاه های برتر بدون آزمون در ترکیه

تعداد دانشگاه های خصوصی در ترکیه بسیار زیاد هستند. این دانشگاه های درست است که شرایط وروری راحتی را اعمال می کنند، اما دانشگاه های معتبری هستند. در اینجا چند دانشگاه خصوصی برتر را به شما معرفی می کنیم:

  • دانشگاه بیلکنت، که در شهر آنکارای ترکیه واقع شده است.
  • دانشگاه سابانجی، که در شهر استانبول ترکیه قرار دارد.
  • دانشگاه کوچ، که در شهر استانبول واقع شده است.
  • دانشگاه یدی تپه، که در شهر استانبول قرار گرفته است.
  • دانشگاه باهچه شهیر، که در شهر استانبول ترکیه است.
  • دانشگاه آیدین، که در شهر استانبول ترکیه واقع شده است.
  • دانشگاه اوکان، که در استانبول ترکیه قرار گرفته است.

زبان در دانشگاه های خصوصی ترکیه

شما برای تحصیل در ترکیه نیازی به مدرک زبان ترکی ندارید. در اصل نیاز به هیچ مدرک زبانی ندارید؛ زیرا قبل از شروع کورس های اصلی دوره های زبان برای شما برگزار می شود. شما می توانید بین تحصیل به زبان ترکی و تحصیل به زبان انگلیسی یکی را انتخاب کنید.

قبل از شروع دوره های اصلی یک آزمون از شما گرفته می شود تا سطح زبان شما ارزیابی شود. اگر نمره ی قابل قبول کسب کنید، مستقیماً و بدون گذراندن دوره زبان می توانید به کورس های اصلی بروید، ولی اگر سطح شما قابل قبول نباشد، طبق نمره ای که کسب می کنید طول دوره شما مشخص می شود.

البته برای افرادی که قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل کنند دو واحد زبان ترکی به صورت اجباری گذاشته می شود ولی از آنجایی که افراد در محیط زندگی با این زبان سر و کار دارند، پاس کردن این دو واحد کار چندان سختی نیست.

اگر توانایی گرفتن مدرک زبان را دارید، می توانید با داشتن مدرک زبان آیلتس و تافل برای دریافت بورسیه بیشتر اقدام کنید.

سیستم آموزشی دانشگاه های بدون آزمون ترکیه

سیستم آموزشی دانشگاه های خصوصی ترکیه یک سیستم آموزشی استاندارد است. هر فرد در هر ترم می تواند 30 واحد درسی بگیرد. البته این بسته به سلیقه شماست که حتی تعداد واحد های کمتری بگیرید.

در دانشگاه های خصوصی امتحان میانترم در حدود 40% از نمره و امتحان پایان ترم 60% از نمره نهایی را تشکیل می دهد.

زمان اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی ترکیه

شروع ترم اکثر دانشگاه های خصوصی در ترکیه در فصل پاییز است، این یعنی شما باید مدارک خود را در فصل تابستان برای دانشگاه ها ارسال کنید. شروع کلاس ها از ماه های سپتامبر و اکتبر است. دانشگاه هایی هم هستند که از بهار شروع به برگزاری کلاس ها می کنند.

پروسه کلی اخذ پذیرش از دانشگاه های بدون کنکور در ترکیه به این صورت است که، شما باید تمامی مدارک تحصلی خود را به بخش دانشجویان بین المللی دانشگاه ارسال کنید. بعد از تمام شدن آخرین مهلت ارسال مدارک به مدت یک هفته تا نهایت یک ماه طول می کشد تا برای شما نامه ای ارسال شود که در آن قید می شود که به شما یک پذیرش مشروط داده شده است.

پس از پرداخت مبلغ معین شده در نامه به شما نامه پذیرش قطعی شده داده می شود. شما با در دست داشتن نامه پذیرش می توانید به سفارت ترکیه در کشور خود برای گرفتن ویزا اقدام کنید. همچنین می توانید تمامی شرایط جدید برای دانشجویان جدید را که در وب سایت دانشگاه ها نوشته شده است را دنبال کنید.

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.